Fala oszustw metodą na wnuczka. Policja prosi o ostrożność

14 marca 2014r. | Drukuj

Fala oszustw „na wnuczka” w Słupsku. Tylko w tym tygodniu na policję zgłosiły się już trzy poszkodowane osoby. Jedna z kobiet naiwnie oddala oszustom ponad 50 tysięcy złotych.

seniorzy1

fot. sxc.hu

Ofiarami oszustów działających „na wnuczka” padają zawsze osoby w podeszłym wieku. Najczęściej kobiety. Za każdym razem oszuści działają bardzo podobnie.

– Dzwonią do starszych osób przedstawiając się za wnuczkę. Do jednej z mieszkanek Słupska zadzwoniła młoda osoba właśnie tak się przedstawiając. Powiedziała, ze spowodowała wypadek i potrąciła kobietę, która trafiła do szpitala. Teraz pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję, aby nie trafić do więzienia. Staruszka naiwnie przekazała wysłanemu kurierowi 20 tysięcy złotych – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Przestępcy byli tak zuchwali,  że kilka godzin po kradzieży ponownie zwrócili się o pieniądze do tej samej staruszki.

– Oszustka ponownie zadzwoniła informując staruszkę, że potrącana przez nią kobieta zmarła i teraz potrzebuje jeszcze więcej pieniędzy, aby uniknąć więzienia. Staruszka ponownie dała się oszukać przekazując wszystkie swoje oszczędności – relacjonuje podkom. Robert Czerwiński.

Słupszczanka straciła w sumie ponad 50 tysięcy złotych.

Starsze osoby nagabywane są przez oszustów nie tylko telefonicznie. Na jedną z mieszkanek Słupska oszuści zastawili sidła… w cerkwi.

100% – Wojciech Bielecki – sąsiad oszukanej kobiety ( Moja sąsiadkę zaczepiła kobieta w cerkwi. Podając się za znajomą jej syna z Kanady. Oszustka powiedziała staruszce, że właśnie kupuje mieszkanie w Ustce i pilnie potrzebuje pomocy. Kobieta naiwnie zaprosiła oszustke do domu i przekazała jej 1400 euro i 1000 złotych.)

Lektor

Policja apeluje do osób w podeszłym wieku o szczególną ostrożność. Prosi także o natychmiastowe zgłaszanie nawet prób wyłudzenia pieniędzy.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz