Świńska grypa – już czterech chorych na Pomorzu!

08 stycznia 2011r. | Drukuj

Świńska grypa dotarła na Pomorze. Do szpitali w Słupsku i Gdańsku trafiły już cztery osoby z wirusem AH1N1. Stan mężczyzn, którzy przebywają na słupskim OIOM-ie jest bardzo ciężki.

fot. DGP

Świńską grypę stwierdzono już u czterech osób w naszym regionie. Dwaj mężczyźni leżą w szpitalu w Słupsku, a kolejni dwaj w Gdańsku.  Jeden z pacjentów trafił  już kilka dni temu na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Słupsku. Drugi słupszczanin przebywał najpierw  na oddziale gruźlicy i chorób płuc.  Teraz także trafił na OIOM. – Stan jednego z pacjentów jest bardzo ciężki – powiedział Ryszard Stus, dyrektor słupskiego szpitala.

Także do jednego z gdańskich szpitali  trafił pacjent z rozległym zapaleniem płuc, u którego stwierdzono zakażenie wirusem AH1N1. Mężczyzna  z Koczały z ciężką niewydolnością oddechową trafił na oddział intensywnej terapii. Świńską grypą zaraził się w Niemczech, gdzie ostatnio pracował. Wcześniej leżał w szpitalu w Bytowie. Dziś chorobę tę stwierdzono u kolejnego gdańskiego pacjenta. Łącznie w słupskim i gdańskim szpitalu przebywa czterech chorych na świńską grypę.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz