Latawce Nadziei pofrunęły znad łebskiej plaży

12 marca 2014r. | Drukuj

Łebianie dołączyli do ogólnoświatowej akcji uczczenia pamięci o tragicznych wydarzeniach z 2011 roku, które rozegrał się w Japonii. W geście solidarności w rocznicę trzęsienia ziemi, młodzież wypuściła z łebskiej plaży własnoręcznie przygotowane latawce.

fot. LOT ŁEBA - Błękitna Kraina

fot. LOT ŁEBA – Błękitna Kraina

– Aby zapoznać dzieci z tym projektem, w naszym miejscowym gimnazjum młodzież zainteresowana ideą zbudowała wraz z panem Wiesławem Gwizdałą (pomysłodawcą akcji) latawce, które wypuściły na plaży w tym symbolicznym dniu o symbolicznej godzinie – mówi Ewa Horanin, Prezes LOT „Łeba-Błękitna Kraina”.

Akcję po raz pierwszy zorganizował Akihiko Nara, po 11 marca 2011 roku, w czasie gdy straszne tsunami zaatakowało północną część głównej wyspy Japonii. Zginęło 15 884 osób, 2640 (dane na styczeń 2014) uważa się za zaginionych. Porażony tymi faktami autor projektu postanowił żeby świat zauważył jak wiele nieszczęść niesie życie. Wpadł na pomysł, aby młodzież solidaryzując się z pokrzywdzonymi na całym świecie, wypuszczała właśnie w dniu 11 marca o godzinie 14:46 Latawce Nadziei. Latawce dla Japonii są symbolem modlitwy wznoszonej do Boga o dobro, spokój, miłość, nadzieję.

– Do idei przystąpiło już wiele państw, my jako Łebianie jesteśmy pierwsi w Polsce w tym akcie solidarności – dodaje Ewa Horanin.

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze