Wkrótce sezon truskawkowy. Plantatorzy przyjadą na konferencję

12 marca 2014r. | Drukuj

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny  rolnicy coraz intensywniej zaczynają myśleć o nadchodzącym sezonie truskawkowym. 13 marca, o godz.11.00 do Kaszubskiej Oazy Zdrowia na Wichrowych Wzgórzach w Chmielnie, zjadą się producenci, plantatorzy, Stowarzyszenia, Instytucje oraz wszyscy Ci, którym temat „Nowych trendów w uprawie truskawek ‘’ jest szczególnie bliski.

fot. gk

fot. gk

Wybór miejsca na zorganizowanie tej wojewódzkiej Konferencji  nie jest przypadkowy. Powszechnie bowiem wiadomo, że Kaszuby są największym w Polsce zagłębiem truskawkowym , a uprawa owoców na piaszczystych glebach kaszubskich, pozostaje nie bez znaczenia dla ich walorów smakowych. O kaszubską truskawkę zabiegają producenci, eksporterzy i odbiorcy nie tylko z krajów Unii Europejskiej, ale również z Japonii, Kanady, czy USA.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku organizując powyższą Konferencję wojewódzką, chciałby przekonać plantatorów i rolników do podtrzymywania kultywowanej od wielu lat  tradycji uprawy truskawek w naszym rejonie, a także wskazać  jakie są współczesne trendy w uprawach tych wyjątkowych owoców. Konferencja będzie również doskonałą okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami  stosowanymi podczas upraw.

Duże zainteresowanie  konferencją wynika z obecności wysoce wykwalifikowanej kadry wykładowców, wśród których nie zabraknie światowej sławy specjalistów w tej dziedzinie – naukowców z Instytutu Ogrodnictwa: Prof. dr hab. Waldemar Treder, dr hab. Jerzy Lisek. Tematyka wykładów będzie kompleksowa. Prezentowane  będą zagadnienia z zakresu odmian truskawek, systemów i technik upraw, nawadniania, integrowanej ochrony oraz tendencji na europejskim i światowym rynku truskawkowym.

Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, który dokona oficjalnego otwarcia Konferencji.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz