„Przyj dziewczyno przyj…” – monodram Wiolety Komar w Rondzie

10 marca 2014r. | Drukuj

Już w sobotę 22 marca o godz. 19.00 w Teatrze Rondo zobaczymy znakomity monodram w wykonaniu Wiolety Komar i reżyserii Stanisława Miedziewskiego – „Przyj dziewczyno przyj…”

fot. SOK

fot. SOK

Scenariusz powstał w oparciu o tekst „Przyj dziewczyno przyj do sukcesu” oraz fragmenty dramatów: „Pogrzeb po polsku”, „Na czworakach”, Trelemorele”, „Czego przybywa czego ubywa”, tekst „Kichnięcia” i wiersz „Budowa wieży Bubel”.

Przedstawienie to zjadliwa i smutna satyra na obraz współczesnego świata. Zwłaszcza w wymiarze języka ludzi i mediów. Twórcy w sposób wręcz bezceremonialny rozprawiają się głupimi schematami i kliszami produkowanymi i reprodukowanymi przez prasę, radio, telewizję. Piętnują zezwierzęcenie myśli, i towarzyszące temu zubożenie języka, pustotę teściową relacji międzyludzkich, automatyzm zachowań itp.

Na specjalne podkreślenie zasługuje wyśmienita gra Wiolety Komar, która słowami Różewicza rozbawia publiczność do łez a zarazem rani i policzkuje ich dosadnością i trafnością.

Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz