Okradł Kościół po raz drugi

05 marca 2014r. | Drukuj

Policjanci z Komisariatu II w Słupsku zatrzymali mężczyznę, który w jednym z miejscowych kościołów ukradł biżuterię oraz datki ze szkatułki z ofiarą dla ubogich. Złodziejem okazał się 22-letni słupszczanin. Sprawca w ubiegłym roku okradł ten sam kościół.  W poniedziałek sąd aresztował go na okres trzech miesięcy.

fot. policja.pl

fot. policja.pl

O kradzieży biżuterii i pieniędzy ze szkatułek z ofiarą na datki kościelne, zawiadomił słupskich policjantów proboszcz. Jeden z wiernych będąc w piątek rano w kościele, zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który wyraźnie zdenerwowany rozglądał się na boki.

Słupszczanin postanowił zawiadomić o tym fakcie proboszcza i razem wrócili do kościoła. Jak się po chwili okazało, obserwowany wcześniej mężczyzna wykorzystał to, że sam pozostał w kościele i włamał się do wiszących na ścianie gablot. Znajdowały się w nich precjoza i biżuteria przekazana przez wiernych. Przybyli na miejsce policjanci, w trakcie rozmowy z księdzem dowiedzieli się, że złodziej ukradł także pieniądze ze szkatuły kościelnej będące datkami dla ubogich. Łączna kwota strat wyceniona została na około 3 tysiące złotych.

Policjanci zajmując się tym włamaniem skojarzyli fakty i podobną kradzież, która miała miejsce w tym samym kościele w październiku ubiegłego roku. Wtedy sprawcą okazał się 21-letni słupszczanin. Zbieżność tych dwóch przestępstw – sposób działania sprawcy i ustalony wstępny rysopis, ukierunkowały śledczych do dalszych działań. Rozpoczęły się poszukiwania wytypowanego mężczyzny. Policjanci sprawdzili miejscowe lombardy i w jednym z nich zabezpieczyli wszystkie skradzione z kościoła rzeczy

Tam potwierdzono także,że za włamanie odpowiada wytypowany wcześniej przez policjantów 22-latek. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w jednym z miejscowych hipermarketów w trakcie robienia zakupów. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, został już przesłuchany i usłyszał zarzuty włamania . Skradzioną przez niego biżuterię, policjanci przekazali już poszkodowanemu proboszczowi parafii.

Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratora, 22-latek aresztowany został na okres trzech miesięcy. Za kradzieże z włamaniem grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności .


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze