W gimnazjum stawiają na zdrowe odżywianie

05 marca 2014r. | Drukuj

Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Słupsku postanowili wspólnie jeść drugie śniadanie. Aby zachęcić uczniów do zdrowych i regularnych posiłków ze szkolnego sklepiku zniknęły wszystkie niezdrowe produkty. Dodatkowo wydłużono przerwę śniadaniową i przygotowano sale, w których młodzież i pedagodzy jedzą wspólne posiłki.

fot. GK

fot. GK

W większości polskich szkół uczniowie skazani są na jedzenie śniadań  na szkolnym korytarzu, jeżeli oczywiście śniadanie do szkoły w ogóle zabrali. Zupełnie inne zwyczaje panują w Gimnazjum nr 2 w Słupsku,  gdzie uczniowie jedzą śniadania wspólnie z nauczycielami. Aby nie jeść najważniejszego w ciągu dnia posiłku w pośpiechu szkoła wydłużyła  o 15 min przerwę śniadaniową.

– To bardzo fajny pomysł. Dużo przyjemniej jeść śniadanie przy stole w sali niż  na podłodze na holu. Do tej pory nigdy nie przynosiłem śniadania do szkoły. Teraz każdego wieczoru pamiętam, żeby przygotować sobie kanapki – mówią uczniowie.

Wspólne posiłki w klasach zmobilizowały młodzież i pedagogów nie tylko do przygotowywania drugiego śniadania, ale także do zdrowego odżywiania.

– Uczniowie przynoszą na śniadania tylko produkty. Gdy u kogoś na stole pojawi się niezdrowe jedzenie inni uczniowie od razu to wytykają- mówi Katarzyna  Duda, nauczycielka.

– Najbardziej cieszę się z tego, że w naszej szkole przestało być obciachem przynoszenie drugiego śniadania – dodaje Jolanta Wiśniewska, dyrektor Gimnazjum nr 2 Słupsku.

Prawdziwą przemianę przeszedł także szkolny sklepik, w którym nie ma ani jednego niezdrowego produktu.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz