Program Familijny Słupsk wejdzie w życie

27 lutego 2014r. | Drukuj

Na wczorajszej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie Familijnego Słupska. Program zakłada wprowadzenie szereg ulg dla rodzin wychowujących troje lub więcej dzieci.

fot. Wikipedia

fot. Wikipedia

Program Familijny Słupsk jest pierwszą kompleksową propozycją wsparcia rodzin – niezależnie od ich wielkości oraz statusu materialnego. Ma on charakter przekrojowy. Łączy w sobie zarówno działania ze sfery edukacji, kultury, sportu, jak i pomocy społecznej. Istotą projektu jest integracja działań wszystkich podmiotów publicznych, społecznych i prywatnych, których istotą jest prowadzenie różnej działalności na rzecz dzieci i rodziców.

Ważnym elementem projektu jest m.in. zmiana w sposobie formułowania oferty przez placówki miejskie tak, by oferowały one zajęcia nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla ich rodziców i opiekunów. To działanie służyć ma wspólnemu spędzania czasu wolnego.

– Projekt powstał we współpracy wielu radnych bez względu na przynależność partyjną. Ma duży potencjał rozwoju dzięki angażowaniu partnerów zewnętrznych – m. in. organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych. To wstęp do budowania przyjaznego rodzinie miasta oraz partnerstwa publiczno-społeczno-prywatnego, dlatego nie warto wspominać o jakichkolwiek problemach związanych z jego przyjęciem. Ważne, że wczoraj podjęta została decyzja o jego przyjęciu – mówi Beata Chrzanowska, szefowa klubu radnych PO.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze