Niekontrolowane piękno w Rondzie

26 lutego 2014r. | Drukuj

W piątek 28 lutego o godz. 17.00 cały Teatr Rondo rozbłyśnie i wypełni się pięknem prac plastycznych. Wszystko za sprawą VI edycji konkursu „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości”, który tego dnia będzie miał swoje uroczyste zakończenie. Serdecznie zapraszamy miłośników sztuki plastycznej do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Wstęp wolny!

fot. GK

fot. GK

„Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” to najważniejsze wydarzenie artystyczne, skierowane głównie do artystów ze Słupska i okolic. Jego celem jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszej ziemi. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego. To jedyny konkurs w naszym regionie adresowany bezpośrednio do ogromnej rzeszy artystów nieprofesjonalnych, stąd wielkie zainteresowanie każdą edycją przeglądu. W tym roku, jak w i w poprzednich, honorowym patronatem imprezę objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska Maciej Kobyliński i Starosta Powiatu Słupskiego Sławomir Ziemianowicz.

W piątek 28 lutego o godz. 17.00 odbędzie się oficjalne wyłonienie laureatów tegorocznej edycji. Ponadto widzowie zobaczą blisko 150 prac plastycznych przygotowanych przez naszych rodzimych twórców, a nawet prace z zagranicy, przesłane przez artystów, którzy choć przebywają poza Polską, nadal czują bliski związek z ziemią pomorską.

Wyłonieni laureaci otrzymają nagrody, których fundatorami są: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Słupska, Starosta Powiatu Słupskiego, Pan Krzysztof Grzymski, Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku, Dyrektor Zespołu Szkół Informatycznych, Dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej. W tegorocznej edycji po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda Grand Prix ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Oceny kilkuset prac nadesłanych na konkurs prac dokonało Jury złożone z artystów plastyków: dra Michała Rosę – rzeźbiarza, Andrzeja Szczepłockiego – malarza, pod przewodnictwem Krzysztofa Grzesiaka.

Wystawę pokonkursową w Teatrze Rondo oglądać będzie można do 18 marca. Wystawa pozostałych prac z konkursu zostanie otwarta w podziemiach Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku (Restauracja Anna de Croy) 7 marca i potrwa do 27 marca.

Organizatorami VI edycji „Niekontrolowanego Obszaru Wrażliwości” są Słupski Ośrodek Kultury, Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego oraz Stowarzyszenie Obszar Wrażliwości Artystycznej, przy współudziale Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Słupsku, Starostwa Powiatowego w Słupsku, Akademii Pomorskiej w Słupsku i Liceum Plastycznego w Słupsku


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze