Uczcili pamięć Lecha Bądkowskiego

26 lutego 2014r. | Drukuj

W poniedziałek 24 lutego minęło 30 lat od śmierci Lecha Bądkowskiego. Senator Kazimierz Kleina z tej okazji zorganizował spotkanie, w którym uczestniczyły osoby znające za życia zasłużonego kaszubskiego działacza, a także młodzi członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Klubu Studenckiego Pomorania dziś kontynuujący jego dzieło.

fot. Feliks Borzyszkowski

fot. Feliks Borzyszkowski

Zebrani oddali hołd pamięci Lecha Bądkowskiego nad jego grobem na gdańskim Cmentarzu Srebrzysko. Później wspólnie udali się pod tablicę poświęconą pamięci Lecha Bądkowskiego przy ul. Straganiarskiej 6, w domu którym mieściła się jego pracownia literacka. Podsumowaniem było spotkanie wspomnieniowe w biurze Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Zobacz także: O autorytetach i Solidarności na WHSZ >>

W skromnych obchodach rocznicy śmierci L. Bądkowskiego wzięły udział osoby, które w drugiej połowie lat 70 i na początku lat 80 uczestniczyły w specjalnych spotkaniach w pracowni literackiej Lecha Bądkowskiego, na jego zaproszenie i z jego udziałem. Miały one charakter samokształceniowy i przygotowujący młodych wówczas ludzi do różnorodnej aktywności publicznej. Spotkania były przeznaczone dla części członków Klubu Pomorania.

O Lechu Bądkowskim: www.badkowski.pl

Galeria


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz