Syrena Grand-Record i jej gwiazdy…

25 lutego 2014r. | Drukuj

27 lutego gościem Klubu Czarnego Krążka będzie Mieczysław Krymski, pasjonat muzyki, który od ponad 50-u lat kolekcjonuje płyty gramofonowe: szelakowe i winylowe. Interesuje się historią polskich tłoczni płyt oraz działalnością wytwórni fonograficznych. Na spotkaniu zaprezentuje jedne z pierwszych płyt gramofonowych dostępnych na rynku krajowym i zagranicznym.

mat. prasowy

mat. prasowy

Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 17.00 w Dziale Multimedia Biblioteki przy ul. Grodzkiej 3 w Słupsku.

Mieczysław Krymski mieszka w Żochowie w gm. Potęgowo. Na co dzień obcuje z przyrodą i to doświadczenie wyraźnie kształtuje jego wyobrażenie świata. Należy do pasjonatów regionalnej poezji, skupionych w nieformalnej grupie poetyckiej „Wtorkowe Spotkania Literackie” działającej przy Starostwie Powiatowym w Słupsku. Od dzieciństwa też zbiera płyty i sprzęt do ich odtwarzania. Początkowo kolekcjonował płyty z lat 40. i 50., później zaczął się interesować starszymi wydawnictwami. Zdobywał je na sklepowych wyprzedażach, wyszukiwał na bazarach i strychach.

Podczas spotkania w Klubie Czarnego Krążka gość specjalny zaprezentuje kilka płyt z początkowego okresu działalności rodzimej fonografii. Zabrzmią wydawnictwa takich firm jak Syrena Record i Syrena Grand Record. Mieczysław Krymski zademonstruje też płyty z okresu międzywojennego, z pierwszych lat powojennych oraz krążki tłoczone przed I wojną światową.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz