Ciekawe spotkanie w czwartkowe przedpołudnie rozegrali juniorzy starsi Pogoni. Przeciwnikiem drużyny trenera Michała Pietrzyka był liderująca w Centralnej Lidze Juniorów grupy A Polonia Warszawa.

Poloniści przez tydzień przebywali na obozie sportowym w Gniewinie. Spotkanie mogło się podobać i mimo przewagi wiekowej warszawiaków, zawodnicy Pogoni walczyli i stwarzali sytuacje bramkowe. Wygrali goście po hat-tricku w I połowie Konrada Cichowskiego. Bramkę dla Pogoni zdobył w 50 minucie Patryk Szarkiel po solowym rajdzie przez pół boiska.

– Polonia była najsilniejszym zespołem z którym spotkaliśmy się tej zimy, a graliśmy tylko z zespołami seniorskimi. Myślę, że pokazaliśmy dobra piłkę. W meczu zagrało aż 20 zawodników, zebraliśmy wiele doświadczeń, a także materiał poglądowy bo mecz kręciła ekipa z PogońGolTV, która przekaże mi nagranie do analizy – mówił po meczu trener Pogoni Michał Pietrzyk.

Z kolei szkoleniowiec Polonii Michał Libich chwalił obiekt na którym przyszło mu grać z Pogonią, przyznając że nie spodziewał się zastać takich warunków w Lęborku. Wyraził też zadowolenie z wyniku i drugą wygraną na Pomorzu. Dzień wcześniej zespół Polonii wygrał w Gdyni z juniorami Arki 3:1, a przed nimi mecz z młodym Bałtykiem.

Pogoń Lębork – Polonia Warszawa 1:3 (0:3)
bramki: 0:1 Cichowski (’35 k.-), 0:2 Cichowski (’40), 0:3 Cichowski (’42), 1:3 Szarkiel (’50)

Pogoń: Łapigrowski (’46 Ptaszek) – Janowicz (’46 Sadurski), Grzebiela (’46 Bulczak), Miszkiewicz (’46 Wierzbowski), Ropiela (’46 Jastrzębski), Labuda Paw. (’58 Oszmaniec), Śliwiński (’46 Naczk), Itrych, Sadowski, Madziąg (’75 Świątek), Wos (’46 Szarkiel)

Polonia: Libera (’46 Piętka) – Mrowiński (’46 Krajewski), Worach, Janiszewski (’46 Stępień), Gromek, Kowalczyk, Frąckowiak (’46 Jaroszewski), Szewczyk (’46 Dylewski), Wojtkielewicz, Kluska, Cichowski (’46 Cybulski)