xxx

W miniony weekend najlepsi lekkoatleci z całego kraju rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się w sopockiej Ergo Arenie. Zawody były ostatnim sprawdzianem i próbą generalną przed Halowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tym samym miejscu w dniach 7-9 marca.

Wojciech Prokop
Dobry występ w skoku w dal odnotował Wojciech Prokop, który ustanowił swój rekord życiowy (7.53).

Pierwszego dnia zawodów rywalizację rozpoczęły wieloboistki i wieloboiści. AZS AWFiS miał wśród nich 4 przedstawicieli: Magdalena Miszewska, Karolina Konkel, Klaudia Gelo, Patryk Gelo. Po rozegraniu 2 konkurencji 5-boju wiadome było, iż jeden medal padnie łupem zawodniczek AZSu (z rywalizacji wycofała się jedna zawodniczka i w konkurencji pozostało ich tylko pięć, w tym trzy nasze reprezentantki). Wewnętrzną rywalizację o brązowy medal wygrała Magdalena Miszewska i to ona stanęła na najniższym stopniu podium. Niestety wyniki konkurencji nie zachwyciły, gdyż do zdobycia brązowego medalu wystarczyło osiągnąć 3363 pkt. Zwyciężyła Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Szturm) z wynikiem 4210 pkt. Wśród panów nasz reprezentant zajął ostatnie miejsce (4034 pkt).

W pierwszym dniu mogliśmy także oglądać naszych zawodników uczestniczących w biegach eliminacyjnych na 400 m oraz 60 m. Niestety praktycznie wszyscy nasi sprinterzy zawiedli. Wśród 400-metrowców nikomu nie udało się zakwalifikować do finałów. Najbliżej był Łukasz Domagała, który przebiegł ten dystans w czasie 47.93 zajmując drugie miejsce w biegu eliminacyjnym. Najlepiej z całej grupy sprintu zaprezentowała się Katarzyna Wesołowska, która w biegu na 60 metrów awansowała do finału, gdzie zajęła 4 miejsce. Warto jednak zauważyć, iż Kasia dwukrotnie poprawiała rekord życiowy (w eliminacji 7.60, w finale 7.55).

Drugi dzień Mistrzostw przyniósł KS AZS AWFiS Gdańsk dwa brązowe medale. Pierwszy krążek zdobyła Olga Frąckowiak. Nasza zawodniczka osiągnęła 3.90 w skoku o tyczce co wystarczyło do zdobycia medalu. Srebro zdobyła Wiśnik Aleksandra ze OSOT Szczecin (4.10), a złoto Anna Rogowska z SKLA Sopot (4.40). Drugi brąz zdobyła żeńska sztafeta 4 x 400 m w składzie Wesołowska K, Ratajczyk K, Leszczyńska Z, Karpiesiuk A (czas 3:45.00). Zwyciężyły zawodniczki AZS AWF Wrocław przed AZS AWF Warszawa. Drugi dzień nie przyniósł więcej medali. Sztafeta 4 x 400 mężczyzn mimo dobrej pierwszej zmiany Tomasza Szmytkowskiego zajęła ostatnie – 6 miejsce poprzez upadek na drugiej zmianie. Słaby start ponownie zaliczyli praktycznie wszyscy sprinterzy i żaden z nich nie awansował do finału na 200 m zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najbliżej była Katarzyna Wesołowska, która z rekordem życiowym 24.73 zajęła drugie miejsce w eliminacji, co jednak nie dało awansu do finału. Poniżej oczekiwań spisał się także Michał Rejmus w skoku w dal. Skok na 7.53 wystarczył do zajęcia 5 miejsca. Dobry występ w skoku w dal odnotował za to Wojciech Prokop, który ustanowił swój rekord życiowy (7.53).

Na HMPS nie startowali zawodnicy silnej grupy rzutów KS AZS AWFiS, która przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym w Cetniewie. W dniach 2-14.03.2014 część zawodników grupy rzutów wyjeżdża na zgrupowanie do Portugalii, gdzie oszczepnicy wezmą udział w Pucharze Europy.