Muzeum Pomorza Środkowego: Wykład o Witkacym

20 lutego 2014r. | Drukuj

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejny wykład z historii sztuki, który odbędzie się w sobotę, 22 lutego 2014 roku, o godz. 10.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.Poświęcony on będzie słupskiej kolekcji dzieł Witkacego.

fot. GK

fot. GK

Na przykładzie prac eksponowanych na wystawie stałej przedstawiona zostanie historia kolekcji, ze szczególnym zwróceniem uwagi na związki artysty z osobami portretowanymi. Wykład poprowadzi Beata Zgodzińska (kustosz kolekcji dzieł Witkacego zgromadzonej w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku).

Miłośnikom twórczości Witkacego polecamy imprezy, które odbędą się w Teatrze Rondo Słupskiego Ośrodka Kultury w sobotę i niedzielę, 22 i 23 lutego, o godz. 19.00. Będą to „Imitacje. Wieczór ekscentryczny na urodziny Stanisława Ignacego Witkiewicza nr 16” – wspólne dzieło Teatru Rondo oraz grupy Witkacy Cacy Cacy. Pomysł i realizacja wieczoru to także dzieło duetu: Stanisław Miedziewski i Hubert Gendig Kompozycję dla przedstawienia stworzył Bartosz Kieresiński.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz