Kolejne niewybuchy w okolicach Lęborka

19 lutego 2014r. | Drukuj

Policjanci z lęborskiej komendy kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w lesie. Stary pocisk został znaleziony przy drodze do Małoszyc. Saperzy odnaleźli jeszcze dwa inne pociski. Przeszukiwanie miejsca znaleziska będzie kontynuowane jeszcze dzisiaj i zabezpieczane przez policjantów.

We wtorek kilka minut przed godziną dwunastą dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony przez pracowników służby leśnej o znalezieniu prawdopodobnie pocisku z czasów wojny. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który potwierdził znalezisko, który ogrodził teren i zabezpieczył miejsce znajdujące się około 10 m od drogi w lesie.

Zgodnie z procedurami przewidzianymi na takie sytuacje, na miejsce przyjechał również policjant z nieetatowej grupy rozpoznania sapersko-minerskiego, który określił, że znaleziony przedmiot to niewybuch uzbrojonego pocisku artyleryjskiego z czasów wojny o polu rażenia około 100-150 metrów. Wojskowi saperzy w trakcie przeszukiwania miejsca znaleziska odnaleźli jeszcze 2 podobne niewybuchu i kilkadziesiąt odłamków po pociskach.

Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów oraz podczas ich akcji gdyż z uwagi na niebezpieczeństwo wybuchu zamknęli drogę do Małoszyc. Z uwagi na zmierzch saperzy przerwali przesmykiwanie lasu, a patrol policji całą noc zabezpieczał okolice znalezienia niewybuchu aby nie miały do niego dostępu osoby postronne.

To kolejny niewybuch odnaleziony w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej zabezpieczano w Redkowicach granat z czasów II wojny światowej.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze