Kolejne niewybuchy w okolicach Lęborka

19 lutego 2014r. | Drukuj

Policjanci z lęborskiej komendy kilkanaście godzin zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w lesie. Stary pocisk został znaleziony przy drodze do Małoszyc. Saperzy odnaleźli jeszcze dwa inne pociski. Przeszukiwanie miejsca znaleziska będzie kontynuowane jeszcze dzisiaj i zabezpieczane przez policjantów.

We wtorek kilka minut przed godziną dwunastą dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony przez pracowników służby leśnej o znalezieniu prawdopodobnie pocisku z czasów wojny. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji, który potwierdził znalezisko, który ogrodził teren i zabezpieczył miejsce znajdujące się około 10 m od drogi w lesie.

Zgodnie z procedurami przewidzianymi na takie sytuacje, na miejsce przyjechał również policjant z nieetatowej grupy rozpoznania sapersko-minerskiego, który określił, że znaleziony przedmiot to niewybuch uzbrojonego pocisku artyleryjskiego z czasów wojny o polu rażenia około 100-150 metrów. Wojskowi saperzy w trakcie przeszukiwania miejsca znaleziska odnaleźli jeszcze 2 podobne niewybuchu i kilkadziesiąt odłamków po pociskach.

Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska do czasu przyjazdu wojskowych saperów oraz podczas ich akcji gdyż z uwagi na niebezpieczeństwo wybuchu zamknęli drogę do Małoszyc. Z uwagi na zmierzch saperzy przerwali przesmykiwanie lasu, a patrol policji całą noc zabezpieczał okolice znalezienia niewybuchu aby nie miały do niego dostępu osoby postronne.

To kolejny niewybuch odnaleziony w ostatnim czasie. Kilka dni wcześniej zabezpieczano w Redkowicach granat z czasów II wojny światowej.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend

Najnowsze komentarze