Bezpłatne rozliczanie PIT-ów w Lęborku. Start 25 lutego

18 lutego 2014r. | Drukuj

Od 25 lutego do 18 marca br., w każdy wtorek w godz. 16.30-18.00 w Domu Parafialnym przy Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła  (pokój nr 15-parter) osoby potrzebujące, starsze, bezpłatnie będą mogły rozliczyć podatek dochodowy, PIT za rok 2013.

fot. nadesłane (archiwum)

fot. nadesłane (archiwum)

Aby rozliczyć podatek od osób fizycznych należy przyjść z PIT 11 z zakładu pracy lub ZUS-u oraz inne dokumenty potwierdzającymi prawo do ulg. Będzie możliwość przesłania na miejscu deklaracji drogą elektroniczną, należy tylko przynieść zeznanie podatkowe z ubiegłego roku. Podatnicy będą mieli możliwość przekazania 1 % podatku na wskazaną organizację pożytku publicznego. Dla niezdecydowanych będzie przygotowana lista Organizacji Pożytku Publicznego w ramach akcji „Zostaw 1% podatku w Powiecie Lęborskim”.

– Przedsięwzięcie bezpłatnego rozliczania PIT-ów trwa nieprzerwanie już szósty rok. Pierwsze dwa lata moje i Mamy Janiny dyżury odbywały się w salce Parafii NMP Królowej Polski w Lęborku, rok 2011 i 2012 to dyżury przy Zwycięstwa 7 w których pomagała także Agnieszka Łydka.  Rok 2013 to dyżury w Domu Parafialnym O.Franciszkanów. W tym roku będzie podobnie , dołączy do nas jeszcze Joanna Pioch – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska, radna powiatu lęborskiego. – Wszystkie z zawodu jesteśmy księgowymi. Dzięki przenośnym komputerom i drukarce planujemy przyśpieszyć proces obsługi interesantów. W zeszłym roku z naszej pomocy skorzystało ok. 100 mieszkańców Lęborka i Powiatu Lęborskiego. Swoją pomoc oferujemy przede wszystkim osobom niezamożnym i starszym, choć z zasady nie odmawiamy nikomu. W tym roku termin rozliczenia z podatku dochodowego mija 30 kwietnia br. – dodaje.


Opublikowano w: LęborkPraca i biznesWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz