Do kościoła… po skarbonkę i świecznik

17 lutego 2014r. | Drukuj
Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, którzy w nocy włamali się do kościoła na terenie Łeby, skąd ukradli pieniądze ze skarbonek oraz świeczniki. Nie było to ich pierwsze przestępstwo. 
KPP Lębork

KPP Lębork

Policjanci z Łeby zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat z Łeby, którzy w nocy włamali się do kościoła na Al. Św. Jakuba skąd ukradli pieniądze ze skarbonek oraz świeczniki o wartości 1500 zł. Po włamaniu usiłowali okraść drugi kościół jednak zostali spłoszeni i zdołali tylko wybić w nim szybę.

Po kilku godzinach włamywacze zostali zatrzymani. Znaleziono przy nich skradzione pieniądze i przedmioty. Po przewiezieniu do lęborskiej komendy policjanci z Lęborka ustalili, że ci sami mężczyźni we wrześniu zeszłego roku oraz styczniu roku bieżącego włamywali się do innych pomieszczeń, budynków oraz samochodów na terenie Łeby. Wartość skradzionych przez nich przedmiotów to prawie 8000 zł. Podczas przesłuchań ustalono również, że na początku lutego b.r. zatrzymany 20-latek przy użyciu siły ukradł małoletniemu telefon komórkowy o wartości 400 zł.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut 4 włamań, 2 kradzieży oraz zniszczenia mienia, za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 20-latek dodatkowo usłyszał zarzut dokonania rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz