Żywa lekcja historii. Niezwykła podróż przez wieki

13 lutego 2014r. | Drukuj

Uczniowie w strojach szlachcica sarmaty, husarza i rycerza – w takiej atmosferze odbyła się „żywa lekcja historii” przeprowadzona przez Teatr Historyczny „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” i pana Krzysztofa Góreckiego w Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku.

fot. Marzena Kruczek

fot. Marzena Kruczek

Uczniowie przebrani zostali w narodowy strój sarmaty, mieli możliwość poznać uzbrojenie husarza. Stroje z tamtej epoki spowodowały, iż wszyscy przenieśliśmy się w czasy bitwy pod Wiedniem. Klasy pierwsze i drugie zatrzymały się przez chwilę w średniowieczu i zgłębiły wiedzę o rycerzach, rycerskości, zbroi, ekwipunku, mieczach oraz broni drzewkowej. Dużo zabawy zapewnili  nam rycerze, którzy złożyli przysięgę, a brzmiała  ona tak: Od tej chwili będę słuchać bakałarza – przyrzekamy! Od tej chwili będę bronić białogłowy – przyrzekamy!

fot. Marzena Kruczek

fot. Marzena Kruczek

Lekcje historii zaprezentowane przez gniewskich miłośników historii łączyły zabawę z wiedzą. „Żywa lekcja historii” to niezwykła podróż poprzez wieki, poruszająca zagadnienia dotyczące  kształtowania postaw patriotycznych, świadomości obywatelskiej i szacunku do państwa. „Żywa lekcja historii” odbyła się 12 lutego 2014 r. Koordynatorką projektu była pani Marzena Kruczek – nauczyciel historii.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz