Imitacje. Wieczór ekscentryczny w urodziny Witkacego

12 lutego 2014r. | Drukuj

Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza zapraszamy do Teatru Rondo na dwa niezwykłe wieczory ekscentryczne, nawiązujące do twórczości mistrza. 22 i 23 lutego o godz. 19.00 publiczność zobaczy na scenie widowisko tak niezwykłe i nieprzewidywalne, że prawdopodobnie sam Witkacy byłby nim zaskoczony.

fot. muzeumtatrzanskie.com.pl

fot. muzeumtatrzanskie.com.pl

Specjalne wieczory poświęcone pamięci Stanisława Ignacego Witkiewicza w Teatrze Rondo mają długą historię. Ich uczestnicy wspominają nieprzewidywalność, ekscentryczny, a wręcz szalony klimat tych spotkań. Tym razem nie będzie inaczej i jedyne czego można się na pewno spodziewać to kompletna nieprzewidywalność.

Tegoroczne spotkanie zatytułowane „Imitacje. Wieczór ekscentryczny w urodziny Stanisława Ignacego Witkiewicza nr 16” to wspólne dzieło Teatru Rondo oraz grupy Witkacy Cacy Cacy. Pomysł i realizacja wieczoru to także dzieło duetu: Stanisław Miedziewski i Hubert Gendig. Kompozycję dla przedstawienia stworzył Bartosz Kieresiński.

Ideą „Imitacji” jest „płciowość a sprawa narodowa”. Scenariusz do spektaklu powstał w oparciu o różne utwory Stanisława Ignacego Witkiewicza, a wieczór uświetniony zostanie udziałem specjalnych gości: Macieja Witkiewicza oraz Jolanty Krawczykieiwcz.

Na scenie wystąpią: Chór ZNP „Academia Musica” pod dyrekcją Jolanty Otwinowskiej, grupa Witkacy Cacy Cacy, Teatr Tańca „Enza”, Teatr Słupskiego Uniwersytetu III Wieku, Aktorzy Teatru Rondo oraz Magdalena Płaneta, Iwo Bochat i Mikołaj Prynkiewicz.

Bilety: normalny: 20 zł, ulgowy 15 zł.

Z powodu bardzo dużego zainteresowania wieczór zostanie odegrany dwukrotnie w sobotę 22 lutego i w niedzielę 23 lutego. Bilety można rezerwować w Teatrze Rondo osobiście lub pod numerem telefonu: (0-59) 842-63-49.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze