Słupsk: Zielone światło dla miejskiego ringu

12 lutego 2014r. | Drukuj

Uprawomocniła się decyzja środowiskowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w związku z umorzeniem postępowania odwoławczego w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie słupskiego ringu. To już kolejny krok od rozpoczęcia inwestycji, która ułatwi komunikację w mieście.

Senator Kleina i poseł Konwiński przekazują podpisy mieszkańców Słupska za poparciem ringu miejskiego / fot. archiwum

Senator Kleina i poseł Konwiński przekazują podpisy mieszkańców Słupska za poparciem ringu miejskiego / fot. archiwum

Nowy przebieg drogi krajowej nr 21 to inwestycja, która ułatwi komunikację lokalną i tranzytową. Mała obwodnica Słupska nie tylko odciąży ruch w centrum miasta, ale także ułatwi dojazd do nadmorskich miejscowości środkowego wybrzeża.

Łącznie ma powstać około 7 km dwujezdniowej drogi oraz dwa wiadukty nad torami. Całkowity koszt inwestycji wstępnie wynosił około 190 mln z czego 85 % stanowi unijne dofinansowanie. Dziś mówi się, że koszty inwestycji zmniejszą się do granicy 150 mln złotych.

fot. UM Słupsk

fot. UM Słupsk

Podczas spotkania w ubiegłym miesiącu z Dyrektorem Centrum Unijnych Projektów Transportowych, dyrektor CUP Paweł Szaciłło zapewnił posła Konwińskieg i zastępce dyrektora ZIM Jarosława Boreckiego, że po uprawomocnieniu się decyzji środowiskowej w ciągu kilkunastu dni powinna być podpisana umowa z miastem na dofinansowanie tej inwestycji.

– Razem z senatorem Kleiną ścieraliśmy buty w ministerstwach, aby słupki ring znalazł się na liście podstawowej projektów kluczowych i powstał jak najszybciej – mówi poseł Konwiński.

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Infrastruktury Miejskiej wygrała firma Budimex, która zapowiada, że upora się z tą inwestycją w 20 miesięcy.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz