Spotkanie z mistrzem – Dariusz Klimczak

07 lutego 2014r. | Drukuj

Słupski Klub Fotograficzny „Fotoaktywni” wraz ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, zapraszają 14 lutego o godz. 19.00 do Teatru Rondo na spotkanie z Dariuszem Klimczakiem – znanym fotografikiem, specjalizującym się w wyjątkowo oryginalnych technikach fotomontażu cyfrowego.

mat. prasowy

mat. prasowy

W trakcie wieczornego wydarzenia Dariusz Klimczak zaprezentuje, w formie pokazu multimedialnego, nie tylko swoje prace fotograficzne. Posłuchać będzie można też jego autorskich kompozycji, którymi obudowuje własne „fotomanipulacje”, jak artysta zwykł nazywać swoje dzieła.

Piątkowe spotkanie, które inauguruje cykl „spotkań z mistrzami”, będzie miało także wymiar edukacyjny. Dariusz Klimczak odkryje bowiem, przed widzami część swojego warsztatu i poprowadzi specjalny kurs cyfrowej edycji zdjęć.

Dariusz Klimczak to artysta związany z naszym regionem. Choć urodził się w Sieradzu, od kilku lat mieszka niedaleko Główczyc. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli. Fotografią zajmuje się już od blisko 25 lat. Parał się też dziennikarstwem, malarstwem, aforystyką. Wcześniej związany z wieloma czasopismami obecnie pracuje, jako wolny strzelec. Jest laureatem wielu nagród na polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, jego zdjęcia stale ozdabiają okładki i łamy czasopism na całym świecie. Prace Dariusza Klimczaka prezentowane były dotychczas na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W swoich zdjęciach, które sam nazywa „fotomanipulacjami”, poszukuje uniwersalnych symboli i metafor. Preferuje nastrojowe, czarno-białe obrazy w kwadratowych kadrach, choć zdarza mu się sięgać po kolor. Jego intencją jest zmuszenie widza do refleksji, poruszenie go, wywołanie uśmiechu.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze