W Chinach powstaje dom na głowie z Kaszub

05 lutego 2014r. | Drukuj

Kopia słynnego domu postawionego na głowie w Szymbarku powstaje w parku rozrywki w chińskim Szanghaju. W jego pobliżu budowana jest także karczma z pruskiego muru. Pierwsi zwiedzający pojawią się w nich wiosną,a już teraz tylko u nas zdjęcia z placu budowy.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

Park etnograficzny, w którym powstają budowle znajduje się na przedmieściach Szanghaju, 80 km od centrum miasta. Prace budowlane w całości nadzorują inżynierowie z Pomorza.

Czytaj także: Kaszubski dom na głowie stanął w Szanghaju! >>

Dom na głowie jest nieco mniejszy od tego z Szymbarku i ma wymiary 10 na 10 metrów, ale zbudowany identycznie. Otwarcie kaszubskiej części parku zaplanowano na wiosnę tego roku. W tej chwili trwają tam prace wykończeniowe.

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. obserwator pisze:

    to budujące że przedsiębiorcy z naszego regionu potrafią zainteresować naszymi atrakcjami tak odległe zakątki świata, życzę powodzenia i trzymam kciuki za sukces!

  2. gość pisze:

    przy okazji będzie promowany nasz region, Łeba- miejscowość przedsiębiorcy i Polska. Wspaniały pomysł, gratulacje dla pomysłodawców.

  3. gość pisze:

    brawo dla pomysłodawców z Łeby- reklama dla naszego regionu wspaniała!

Dodaj komentarz