Papież Franciszek jako superman! Zabawny mural

30 stycznia 2014r. | Drukuj

Papież Franciszek jako lecący Superman niosący „valores”, czyli wartości. Taki mural pojawił się na ulicy w Watykanie. Zdjęcie zabawnego malowidła ściennego zamieszczono na jednym z watykańskich profili na Twitterze, co należy uznać za wyraz uznania dla tej inicjatywy – piszą włoscy komentatorzy.

Fot. AFP

Fot. AFP

„Pokazujemy wam graffiti znalezione na rzymskiej ulicy niedaleko Watykanu” – tak zdjęcie muralu podpisano na profilu Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu na popularnym portalu społecznościowym.

Malowidło znajduje się na znanej uliczce Borgo Pio tuż koło placu Świętego Piotra, odwiedzanej codziennie przez tysiące pielgrzymów.

Franciszek przedstawiony został w typowej pozie Supermana z łopoczącą białą peleryną na sutannie, z wyciągniętą prawą ręką zaciśniętą w pięść. W lewej trzyma czarną teczkę, podobną do tej, z którą podróżuje. Na teczce widnieje napis: „valores”, czyli „wartości”. Wystaje zaś z niej kawałek szalika w barwach drużyny piłkarskiej San Lorenzo z Buenos Aires, której obecny papież jest fanem od lat.

Autor malowidła podpisał się na pelerynie papieża- Supermana. To Maupal, który – jak wyjaśniła włoska prasa – stworzył wiele ściennych malowideł w Rzymie.

Niecodzienny papieski wizerunek stał się natychmiast szeroko komentowanym przebojem wśród internautów. Dominują przychylne, pełne sympatii oceny. Nikt – jak zauważył dziennik „Il Messaggero” – nie mówi o wandalizmie.

Źródło: PAP


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz