Policjanci o cyberprzemocy w liceum

22 stycznia 2014r. | Drukuj

Atakujące w sieci wirusy, wszechobecna przemoc i cyberprzemoc oraz mit internetowej anonimowości były głównymi zagadnieniami spotkania Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z uczniami I go Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Praktycznie każdy w swoim mieszkaniu posiada komputer z podłączeniem do Internetu. Wykorzystanie go do celów edukacyjnych i rozrywkowych to tylko część jego możliwości. Powszechnym obecnie jest robienie przez Internet zakupów, i komunikowanie się z innymi osobami. Ten i inne aspekty także poruszano na spotkaniu policjantów z uczniami I Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku.

Mł. asp. Jacek Pardo z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku jest koordynatorem nowopowstałego „Zespołu do walki z cyberprzestepczością”. We czwartek na spotkaniu z licealistami poruszał zagrożenia jakie niesie za sobą niewłaściwie korzystanie z Internetu. Okno na świat jakim jest sieć internetowa w przypadku lekkomyślnego korzystania z niego, czasem może stać się przyczyną kłopotów i problemów. Śledczy podczas tej lekcji radził jak zabezpieczyć swój komputer przed ingerencją hackerów z zewnątrz.

Ważnym elementem spotkania była dyskusja z uczniami o braku ich anonimowości w sieci. Zwracając licealistom uwagę na wartość i odpowiedzialność za pisane w sieci słowo, przedstawiano przykłady zupełnie nowego i powszechnego zjawiska jakim jest cyberprzemoc. Te zagadnienia miały uświadomić uczniom konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego korzystania z sieci.

Tuż po feriach planowane jest kolejne spotkanie z uczniami tej i innych szkół gdzie tematem będzie „cyberprzemoc i cyberprzestępczość”.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze