Człuchów: Ukradła siostrze 150 tysięcy złotych

21 stycznia 2014r. | Drukuj

W zeszłym tygodniu do Komendy Powiatowej w Człuchowie zgłosiła się mieszkanka Człuchowa, która zawiadomiła o kradzieży około 150 tys zł., które zniknęły z jej konta. Policjanci ustalili , że kobieta nigdy nie korzystała z bankomatu i wszystkie transakcje załatwiała w banku, a jedyna karta bankomatowa jaką miała była w jej posiadaniu. Policjanci bardzo szybko ustalili, że sprawcą kradzieży pieniędzy jest siostra poszkodowanej. Teraz grozi jej 10 lat więzienia.

fot. archiwum

fot. archiwum

W środę 30-letnia mieszkanka Człuchowa zgłosiła w komendzie kradzież około 150 tys zł. z jej konta w banku. Poszkodowana o braku pieniędzy zorientowała się, kiedy kasjer w banku powiedział jej, że nie ma nic na swoim koncie. Policjanci szybko zajęli się tą sprawą i w tym samym dniu zabezpieczyli wydruki wypłat z banku oraz nagrania z bankomatów gdzie pobierane były pieniądze. Już następnego dnia mundurowi wykryli, że pieniądze ukradła siostra poszkodowanej, 27-letnia mieszkanka Człuchowa, która znając PIN zabierała kartę, wypłacała pieniądze i odkładała kartę na miejsce. Proceder taki trwał od połowy 2011 roku. Policjanci zatrzymali kobietę, która w piątek usłyszała 83 zarzuty kradzieży z włamaniem na łączną sumę niemal 150 tys zł. 27-latka przyznała się, a swoje zachowanie tłumaczyła zazdrością.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem, czym jest kradzież pieniędzy przy użyciu karty bankomatowej, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz