Dopalacze, cyberprzemoc i zagrożenia w Internecie

17 stycznia 2014r. | Drukuj

Lęborscy policjanci zajmujący się prewencją kryminalną zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej na spotkanie z rodzicami uczniów podstawówki i gimnazjum w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń środkami odurzającymi w tym dopalaczami, cyberprzemocą i zagrożeniami w Internecie.

fot. KPP Lębork

fot. KPP Lębork

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 rodziców oraz dyrekcja, pedagodzy i nauczyciele. Policjanci omówili problematykę zachowań dzieci i młodzieży na jakie należałoby zwrócić uwagę w przypadkach podejrzeń zażywania przez nich środków odurzających.  Poinformowali również rodziców o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych i przedstawili problematykę cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania internetu m.in. dotyczących ochrony wizerunku.

Spotkanie odbyło się w celach prewencyjnych, aby zwrócić większą uwagę rodziców na problem zażywania środków odurzających w tym dopalaczy przez młodzież oraz uświadomić jak łatwo popełnić przestępstwo niewłaściwie korzystając z internetu. Podobne spotkania odbyły się już w innych szkołach i policjanci zapowiadają, że jeżeli będzie takie zapotrzebowanie ze strony dyrekcji szkół, policjanci chętnie przekażą swoją wiedzę rodzicom i nauczycielom.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz