Red Bull Air Race oficjalnie uznane za mistrzostwa świata

13 stycznia 2014r. | Drukuj

Wielkimi krokami zbliża się gdyński etap Red Bull Air Race, a tymczasem cały cykl tej światowej imprezy został oficjalnie uznany przez Międzynarodową Federację Lotniczą za Mistrzostwa Świata.

redbullairrace.com

redbullairrace.com

Władze Red Bull Air Race i Fédération Aéronautique Internationale (Międzynarodowej Federacji Lotniczej) podpisały porozumienie, w którym FAI uznaje Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy się zaangażować w tak emocjonujące wydarzenie, które przyciąga wielu ludzi i ma tak olbrzymi potencjał w kwestii promocji sportów powietrznych – powiedział prezes FAI John Grubbström.

FAI sprawuje opiekę nad międzynarodowymi zawodami i wydarzeniami lotniczymi. Zajmuje się między innymi ustanawianiem ogólnoświatowych norm w sportach lotniczych oraz certyfikuje rekordy z dziedziny aeronautyki i lotnictwa. Częścią porozumienia jest zapis, w którym FAI aprobuje zasady i regulamin Mistrzostw Świata Red Bull Air Race na rok 2014. Wszystkie zawody z serii pojawią się także w oficjalnym kalendarzu zawodów FAI.

Dla Red Bull Air Race, wsparcie FAI oznacza pomoc w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem podniebnych wyścigów. Federacja dostarczy też specjalnie zaprojektowane medale dla pilotów, którzy staną na podium każdych zawodów.

FAI, jako międzynarodowa federacja odpowiedzialna za sporty powietrzne, uznana przez Komitet Olimpijski, będzie sankcjonować wyścigi i służyć zespołowi Red Bull Air Race poprzez swoje eksperckie doświadczenie w kwestii bezpieczeństwa, zasad i regulaminów – wyjaśnia Grubbström. Jestem pewny, że obie organizacje, a za ich pośrednictwem wszystkie sporty powietrzne zyskają wiele na tej współpracy. Z niecierpliwością czekam na pierwszy wyścig sezonu w Abu Dhabi – konkluduje.

Gdyński etap Red Bull Air Race odbędzie się w dniach 25-27 lipca 2014 roku. Więcej o całym cyklu RBAR przeczytacie na stronie: www.redbullairrace.com.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz