Jan Kozłowski zastąpi Sławomira Nowaka

10 stycznia 2014r. | Drukuj

Europoseł Jan Kozłowski był do dziś zastępcą szefa Platformy Obywatelskiej na Pomorzu. Teraz zastąpił byłego ministra transportu, którego zarząd PO zawiesił  w prawach członka partii i członka klubu parlamentarnego.

Prokuratura postawiła Sławomirowi Nowakowi zarzut złożenia pięciu niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Śledczy twierdzą, że były minister świadomie nie wpisał do swoich oświadczeń cennego zegarka. Jego wartość biegli wycenili na 17 tysięcy złotych. Nowak twierdzi, że to prezent od najbliższej rodziny.

Fot. MW RP

Fot. MW RP

Po wyjściu z prokuratury Nowak powiedział dziennikarzom, że czuje się niewinny. – Liczę na to, że sprawa szybko trafi do niezawisłego sądu i to przed sądem dowiodę swojej niewinności. Bo całe szczęście to sąd, a nie prokuratura wydaje wyroki – powiedział.

Kilka godzin później zarząd Platformy Obywatelskiej zawiesił go w prawach członka partii i w prawach członka klubu parlamentarnego PO. Jak informowali dziennikarzy politycy Platformy, Nowak sam zwrócił się z taką prośbą do swoich kolegów. Władze partii przyjęły tę decyzję jednogłośnie. Automatycznie zrobił się więc wakat na stanowisku szefa pomorskiej PO. Obowiązki przewodniczącego przejął eurodeputowany Jan Kozłowski.

– Wynika to ze statutu PO, że w przypadku, gdy przewodniczący władz danego szczebla zrezygnuje z funkcji lub z innego powodu nie może trwale działać, jego prawa i obowiązki automatycznie przejmuje najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący – poinformował dyrektor biura regionalnego Platformy Piotr Skiba.

Jan Kozłowski ma 68 lat. W latach 2003-2010 szefował pomorskiej PO przez dwie kadencje. Był też marszałkiem województwa pomorskiego. Dotychczas Jan Kozłowski był zastępcą szefa Platformy Obywatelskiej na Pomorzu.

Jan Kozłowski ma 68 lat. W latach 2003-2010 szefował pomorskiej PO przez dwie kadencje. Był też marszałkiem województwa pomorskiego.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz