Kontrabanda na krajowej szóstce

10 stycznia 2014r. | Drukuj

3,500 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli w środę policjanci ze Słupska. Straty na szkodę skarbu państwa szacowane są na kwotę blisko 30 tys. tysięcy złotych. 

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Policjanci z Potęgowa w środę rano w trakcie patrolu drogi krajowej nr 6, zauważyli osobowego forda, którego kierowca na widok radiowozu przyspieszył i gwałtownie skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe ruszyli za nim w pościg. Po kilkuset metrach kierowca został zatrzymany i rozpoczęła się szczegółowa kontrola pojazdu.

Policjanci w trakcie przeszukania ujawnili kartony wewnątrz których znajdowało się 3.500 paczek papierosów z rosyjskimi banderolami. Te papierosy nie zawierały polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymany do kontroli mężczyzna okazał się obywatelem Litwy. 37 letni sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi. Śledczy ustalili, że wartość strat tytułu uszczuplenia opłaty akcyzowej na szkodę skarbu państwa wyniosła blisko 30 tysięcy złotych. Zatrzymany kierowca forda został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy. Oprócz kary do 2 lat pozbawienia wolności Litwinowi grozi 7 tysięcy złotych grzywny.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz