Festiwal Filmów Rosyjskich w słupskim kinie

10 stycznia 2014r. | Drukuj

Już po raz czwarty zapraszamy do kina REJS na Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ. Na program tegorocznej repliki złożyło się 10 tytułów, które będzie można zobaczyć od 13 do 19 stycznia.

mat. prasowy

mat. prasowy

Wśród nich znalazły się trzy filmy z lat 60-tych: kultowy obraz „Białe słońce pustyni”, który obowiązkowo oglądali radzieccy kosmonauci przez startem, co miało wprawić ich w dobry humor, „Ja, Kuba” Michaiła Kałatozowa, który miał być pieśnią pochwalną zbliżającej się wówczas kubańskiej rewolucji oraz komedię „Chodząc po Moskwie”, którą twórcy w obronie przed zarzutem Państwowego Komitetu Kinematografii, że „nie śmieszna” nazwali komedią liryczną.

SPUTNIKowy przegląd to zawsze dobra okazja, by sięgnąć po tytuły niedawne, na które zabrakło w ciągu roku miejsca w kinowym repertuarze. Nadrabiając zaległości organizatorzy wracają więc do „Italiańca” Andreja Krawczuka, który zdobył wiele nagród na festiwalach o tematyce dziecięcej, „Tulpana” ze zdjęciami polskiej operatorki Jolanty Dylewskiej oraz obrazu dokumentalisty Siergieja Łoźnicy „Szczęście ty moje”. Nie zabraknie również nowych filmów. Zostaną pokazane dwa tytułu nagrodzone w 2012 na warszawskim SPUTNIKU: „Córkę” i „Żyła sobie baba”, zrealizowany na podstawie powieści Andrieja Giełasimowa film „Pragnienie” oraz nagrodzony za najlepszy debiut „Deliverance” Siergieja Kuzniecowa.

Bilety na seanse w cenie: 10,00zł (normalny) i 8,00zł (ulgowy) do nabycia w kasie kina.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz