Muzyka w Teatrze, Teatr w Muzyce

08 stycznia 2014r. | Drukuj

Koncert trójmiejskiej formacji „Velocipedes” wraz z tancerkami Teatru Tańca „Enza” w połączeniu z niezwykłymi wizualizacjami, inspirowanymi erą Drugiej Rewolucji Przemysłowej. Wszystko to będzie można zobaczyć 18 stycznia o godz. 19.00 w Teatrze Rondo. To niezwykłe spotkanie ze sztuką inauguruje nowy cykl koncertów pod nazwą „Muzyka w Teatrze, Teatr w Muzyce”.

mat. prasowy

mat. prasowy

Ideą spotkań jest prezentacja nowych zjawisk w sztuce współczesnej, zwłaszcza tej alternatywnej i offowej. Prezentowani twórcy pokazywać będą najczęściej projekty interdyscyplinarne, łączące wielorakie media, instrumenty, inspiracje i dziedziny sztuki. Inspiracją do spotkań jest potrzeba ukazywania aktualnych trendów i prądów w sztuce, które rozgrywają się obecnie na pograniczach tradycyjnie ujmowanych dziedzin aktywności artystycznej.

W sobotę 18 stycznia w Rondzie zobaczymy trójmiejską formację rockową „Velocipedes” w składzie Łukasz Sasko – gitara, Adrian Kondratowicz – perkusja i Przemysław Bartos – gitara basowa. Choreografię dla tancerek „Enzy” stworzyła Gabriela Keller-Janus, a kostiumy przygotowała Ola Chrzan. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie multimedialna oprawa wizualna przygotowana przez Łukasza Sasko.

Wizualizacja, jak i cały koncert wykorzystuje klimat epoki Drugiej Rewolucji Przemysłowej – dynamizm, nowe i rewolucyjne idee, szalone i niespotykane wcześniej wynalazki. Zarazem specyficzny romantyzm czasu burzliwych przemian i tworzenia nowej rzeczywistości.

Początek koncertu o godz. 19:00. Bilety 15 zł normalny, 10 zł ulgowy.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze