Niezwykle rzadkie białe daniele w kościerskim lesie

07 stycznia 2014r. | Drukuj

Reporter TVN24 Adam Kasprzyk w lesie nieopodal Kościerzyny natknął się na dwa niezwykle rzadkie okazy białych danieli w lesie nieopodal Kościerzyny.

fot. TVN24

fot. TVN24

Jak tłumaczy Michał Targowski, dyrektor oliwskiego zoo, zwierzęta pojawiły się w tej okolicy kilka lat temu. Najprawdopodobniej uciekły z prywatnej hodowli. Ponieważ są bardzo płochliwe, spotkanie z nimi to bardzo rzadkie przypadki.

Najczęściej występującym wariantem szaty danieli jest rudobrązowe ubarwienie grzbietu z charakterystycznymi białymi plamami. W zimie ubarwienie grzbietu ciała zmienia się na szare, bez plam. Inne warianty szaty, to formy melanistyczna (czarna) i leucystyczna (biała jak w przypadku danieli w lasach kościerskich), która dość często jest mylona z albinizmem.

Nagranie zwierząt można zobaczyć na stronie: http://www.tvn24.pl/pomorze,42/biale-daniele-w-koscierskim-lesie-to-rzadkie-zjawisko,385029.html


Opublikowano w: PublicystykaRegionWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz