Pop i rock progresywny w wydaniu węgierskim

02 stycznia 2014r. | Drukuj

Tworzenie przyjaznej przestrzeni do dzielenia się muzycznymi pasjami, to zasadnicza idea Klubu Czarnego Krążka. Zachęcamy pasjonatów rocka na kolejne wspólne muzyczne spotkanie, które odbędzie się 10 stycznia o godz. 17.00 w Klubie Czarnego Krążka w słupskiej bibliotece. 

GK

GK

Gościem specjalnym tym razem będzie Andras Asztalos, który zaprezentuje sporo muzyki znad Dunaju z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Podobnie jak w Polsce tak i na Węgrzech był to okres narodzin tak zwanej muzyki młodzieżowej, ale i rozkwitu progresywnej muzyki rockowej.

Mimo trwającej jeszcze zimnej wojny między Wschodem a Zachodem oraz różnorakich trudności stwarzanych przez władzę, muzyka rockowa na Węgrzech w stosunkowo krótkim czasie przeszła niebywałą drogę i w latach 70. osiągnęła swój wiek dojrzały. Porywający rock w wykonaniu Locomotiv GT, dojrzały jazz-rock zespołu Syrius, czy rock progresywny Nonstop, Skorpió oraz Mini stanowią najlepszy okres rocka ponadczasowego i nie uznającego geograficznych bądź ideologicznych granic.

Będzie też szansa na odsłuchiwanie „starych” płyt analogowych z prywatnych kolekcji oraz kolekcji Działu Multimedialnego. Pół godziny przed rozpoczęciem spotkania klubowicze mogą między sobą nieodpłatnie wymieniać płyty czy inne nośniki dźwięku oraz sprzęt grający.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz