Pijany staranował samochodem przystanek autobusowy

27 grudnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka zatrzymali pijanego kierowcę, który swoim bmw wjechał na chodnik i ściął dwie latarnie oraz staranował przystanek komunikacji miejskiej. Pijanemu kierowcy policjanci odebrali prawo jazdy i zatrzymali w policyjnej celi.

fot. KPP

fot. KPP

Kilka minut po godzinie 8 w czwartek, dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego miało dojść na ul. Krzywoustego. Według zgłoszenia samochód bmw miał staranować latarnie i przystanek komunikacji miejskiej, a kierowca chciał uciec z miejsca i został ujęty przez przechodniów. Natychmiast na miejsce dyżurny wysłał policjantów oraz służby ratunkowe. Policjanci potwierdzili zdarzenie i zatrzymali 28 letniego z Lęborka, kierowcę bmw. Badanie alkotestem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Jak ustali policjanci z relacji świadków kierowca bmw stracił prawdopodobnie panowanie nad pojazdem wjechał bokiem na chodnik, ściął latarnię, staranował przystanek komunikacji miejskiej i uderzył w drugą latarnię, na której się zatrzymał. Elementy karoserii pojazdu oraz jego wyposażenia siła uderzenia rozrzuciła w promieniu kilkudziesięciu metrów. Na szczęście w chwili zdarzenia na chodnikach po obu stronach jezdni nie było ludzi. Policjanci odebrali pijanemu kierowcy prawo jazdy.

Pijany kierowca został osadzony w policyjnej celi gdzie będzie trzeźwiał, a jutro usłyszy zarzut kierowania pod wpływem alkoholu oraz spowodowania zagrożenia w ruchu za co grozi wysoka grzywna oraz do 2 lat pozbawiania wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Galeria


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz