Kładka w usteckim porcie oficjalnie otwarta

20 grudnia 2013r. | Drukuj

W usteckim porcie uroczyście otwarto 53-metrową obrotową kładkę, która połączyła wschodnie i zachodnie nabrzeże Ustki usprawniając komunikację w kurorcie.

fot. SAS / LOT Uskta

fot. SAS / LOT Uskta

Przeprawa usprawni przede wszystkim ruch pieszy, ale jak wcześniej zapowiadano będą nią mogły też przejeżdżać samochody uprzywilejowane.

Kładka ma 53 metry długości i 3,5 metra szerokości. Przeprawa przez kanał portowy w Ustce to jedna z ważniejszych inwestycji ostatnich lat. Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów jej brak to poważny problem. Przejście z jednej strony nadmorskiego kurortu na drugą wiąże się albo z nadrabianiem kilometrów albo z koniecznością skorzystania z przeprawy promowej.

Jak informuje magistrat, inwestycja pochłonęła 4,4 mln zł. Miasto przeznaczyło na ten cel 600 tys. zł. Pozostała kwota pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz