Policjanci z Kościerzyny pomagają bezdomnym

17 grudnia 2013r. | Drukuj

Policjanci z Kościerzyny w miniony piątek sprawdzali miejsca, w których mogli przebywać bezdomni. Funkcjonariusze informowali osoby bez dachu nad głową o możliwości zjedzenia ciepłego posiłku i miejscu, gdzie można się ogrzać. Mundurowi przypominają, że niskie temperatury i alkohol mogą dla tych osób skończyć się tragicznie.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Pora jesienno-zimowa, spadek temperatur to najgorszy okres dla osób bez dachu nad głową. Właśnie wówczas policjanci z Kościerzyny prowadzą wzmożone działania pod kątem osób bezdomnych. Taką akcję przeprowadzili między innymi w piątek, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W ramach działań służby sprawdzały miejsca przebywania takich osób. Kontrolowano ich warunki bytowe, czy posiadają odzież, czy nie są pod wpływem alkoholu. Podczas każdorazowych takich odwiedzin bezdomnych policjanci informują o możliwości skorzystania z noclegu, czy ciepłego posiłku. W tym okresie służby mundurowe, zwłaszcza wtedy, kiedy panują niskie temperatury, sprawdzają miejsca przebywania osób bezdomnych oraz miejsca takie jak pustostany, dworce kolejowe, gdzie mogą bezdomni przebywać.

Pamiętajmy, że wpływ niskich temperatur i alkoholu mogą skończyć się dla takich osób tragicznie. Policja apeluje, aby nie być obojętnym na osoby nietrzeźwe, które leżą, bądź siedzą na ławkach. Jednocześnie dziękują za informację o takich sytuacjach i pomoc w bezdomności.


Opublikowano w: KościerzynaPolecaneWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz