Z trzema promilami za sterem kutra

16 grudnia 2013r. | Drukuj

40-letni szyper kutra rybackiego, który powrócił w sobotę z morza do helskiego portu, miał przeszło 3 promile alkoholu – ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przeprowadzili kontrolę kutra.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Grupa kontrolna strażników granicznych z jednostki pływającej SG-215 ustaliła, że kuter z Kuźnicy miał istotne braki w wyposażeniu. Nie było jednego pasa ratunkowego, a trzy rakiety spadochronowe były przeterminowane. W związku z naruszeniem przez szypra przepisów bezpieczeństwa w żegludze, Komendant Kaszubskiego Dywizjonu wystąpi do Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z wnioskiem o wszczęcie postępowania.

Podczas czynności kontrolnych funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę szypra i zapach alkoholu. Zdecydowali o konieczności przebadania mężczyzny. Policjanci z Jastarni przeprowadzili pomiar. Szyper wydmuchał 3,06 prom. alkoholu. Za sterowanie kutrem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grożą 2 lata pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzić będzie Policja.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz