Na Bałtyku prom osiadł na mieliźnie

14 grudnia 2013r. | Drukuj

U wy­brze­ży Wysp Alandz­kich w sobotę po po­łu­dniu osiadł na mie­liź­nie prom pa­sa­żer­ski Vi­king Line Amo­rel­la, który pły­nął z Turku w Fin­lan­dii do Sztok­hol­mu. Na po­kła­dzie stat­ku jest pra­wie 2 ty­sią­ce pa­sa­że­rów.

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Na razie nie ma de­cy­zji o ewa­ku­acji promu Vi­king Line Amo­rel­la. Według armatora „prom nie nabiera wody, a jedynie zauważono mały przeciek w zbiorniku balastowym”.

– Nie ma niebezpieczeństwa dla pasażerów – zapewnił prezes Viking Line Mikael Backman w  rozmowie z fińską telewizją YLE.

Pasażerowie, cytowani przez fińskie i szwedzkie media, twierdzą, że na statku zabrakło prądu, następnie jednostka straciła sterowność i osiadła na mieliźnie. Prom prawdopodobnie uderzył w skaliste dno.

Na miejscu są fińskie i szwedzkie służby ratunkowe. Na razie nie zdecydowano o ewakuacji pasażerów. Nurkowie mają sprawdzić stan kadłuba, następnie zostanie podjęta decyzja o odholowaniu statku do najbliższego portu na Wyspach Alandzkich.

Viking Line Amorella został wybudowany w 1998 roku w stoczni w byłej Jugosławii. Prom ma 170 metrów długości i 27 szerokości. Może zabrać do 2,5 tys. pasażerów oraz 450 pojazdów.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz