Ratują kuter, który osiadł na mieliźnie niedaleko Ustki

12 grudnia 2013r. | Drukuj

Trwa akacja ratunkowa na Bałtyku tuż obok portu w Ustce. Z powodu awarii ustecki kuter osiadł  na mieliźnie, a ratownicy musieli ewakuować trzyosobową załogę.

Fot. Internauta

Fot. Internauta

Informacje o problemach załogi kutra UST-83 pojawiły się około godziny 8. Około 2 mil na zachód od usteckiego falochronu jednostka trafiła mieliznę. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była awaria zasilania, a także usterka silnika. Kuter odholowano, ale po raz kolejny trafił on na mieliznę. Wtedy podjęto decyzję o ewakuacji załogi. Urząd Morski w Słupsku rozpoczął wyjaśnianie sytuacji.

Na razie nie można przesłuchać trzyosobowej załogi, bo wszyscy są zziębnięci

– wyjaśnia Mirosław Krajewski, zastępca dyrektora Urzędu Morskiego. Jak dodaje, w tej chwili trwa zabezpieczanie kurta, w którym znajduje się prawdopodobnie 1,5 tony paliwa.

Jeśli nie przeszkodzą warunki atmosferyczne, w piątek powinna rozpocząć się próba odholowania kurta do usteckiego portu. Jednostka UST-83 powstała w 1968 roku. W chwili wyjścia w morze kuter posiadał wszystkie dokumenty techniczne pozwalające na jego eksploatację.

Źródło: Radio Koszalin


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz