Ponad 20 milionów złotych strat przez sztorm na Bałtyku

12 grudnia 2013r. | Drukuj

Sztorm o sile 9-10 stopni w skali Beauforta w porywach do 11, który szalał przez kilka dni nad polskim wybrzeżem, spowodował straty wyceniane przez Urząd Morski w Słupsku na 22 miliony złotych.

fot. Urząd Morski

fot. Urząd Morski

W pasie nadmorskim naliczono 2280 sztuk połamanych i wyrwanych drzew. Stwierdzono również uszkodzenie lub zniszczenie 23 zjazdów technicznych na plaże. W zakresie zniszczeń wałów wydmowych oraz umocnień straty zostały wycenione na ok. 8 mln zł.

Niektóre dotychczas istniejące odcinki brzegu nie posiadają plaż. Urząd Morski prosi o zachowanie ostrożności, szczególnie między Ustką a Rowami, gdzie przejście u podnóża klifów miejscami jest niemożliwe. Największe średnie szkody w wale wydmowym odnotowano na odcinku między miejscowościami Jarosławiec- Łazy, w miejscowościach Dźwirzyno i Chłopy.

W granicach portów i przystani morskich stwierdzono częściowe uszkodzenia istniejących urządzeń (Darłowo, Ustka, Rowy, Jarosławiec, Chłopy). Dotychczas trwa ich ocena, lecz nie stwierdzono potrzeby wyłączania ich z użytkowania.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz