Pora na kaszubskie kolędowanie. Tym razem w gminie Cewice

11 grudnia 2013r. | Drukuj

W Domu Kultury w Maszewie Lęborskim odbył się  Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie  w Cewicach oraz Dom Kultury w Maszewie.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

W konkursie udział wzięli uczniowie siedmiu szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Cewice, zespoły wokalne i chóry. Każdy musiał wykonać trzy kolędy, w tym jedną w języku kaszubskim.

Po prezentacji konkursowej wszystkie zespoły udały się na poczęstunek, a jury na obrady. Czas oczekiwania na werdykt zebranym umilił zespół ,,ARKA TEDIEGO” Tadeusza Piryckiego. Poziom występów był naprawdę wysoki. Napięcie rosło z utworu na utwór.

Jury w składzie Paweł Słoniec (przewodniczący), Mariola Mądra – Nowak oraz Magdalena Badulska wyłoniło zwycięzców: I m-ce Zespół Szkół w Cewicach, II m-ce  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie oraz III m-ce Szkoła Podstawowa Polskich Olimpijczyków w Maszewie. Dalej znalazły się: Zespół -Szkolno Przedszkolny w Siemirowicach, Niepubliczna Szkoła w Popowie, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Przerytem i Szkoła Podstawowa w Łebuni.

Wszyscy wykonawcy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Zarząd Główny ZKP, Wójta Gminy Cewice, GCK w Cewicach, DK w Maszewie Lęborskim, ZKP Oddział w Cewicach, leśników z rdLP Olsztyn, Poznań, Szczecin.

Patronat medialny nad imprezą objął Dziennik Bałtycki, Gazeta Kaszubska oraz Lebork24.info.

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz