Okradli lombard we Władysławowie

09 grudnia 2013r. | Drukuj

Śledczy z Władysławowa postawili zarzuty kradzieży z włamaniem trzem mieszkańcom gminy Puck. Mężczyźni w wieku 29-34 lat zatrzymani zostali w minionym tygodniu. Mundurowi ustalili, że podejrzani w miniony wtorek wieczorem wybili szybę w oknie lombardu we Władysławowie i ukradli 8 laptopów i 17 telefonów komórkowych. Przedmioty warte ponad 16 tys. złotych policjanci odzyskali. Dwóch zatrzymanych w miniony piątek trafiło przed oblicze sądu. Obaj zostali aresztowani, trzeci pod dozorem policyjnym będzie odpowiadał z wolnej stopy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

10 lat pozbawienia wolności to kara, jaka grozić może trzem mieszkańcom Gminy Puck. Mężczyźni w wieku od 29 do 34 lat zatrzymani zostali pod zarzutem kradzieży z włamaniem. O przestępstwie włamania do lombardu we Władysławowie śledczy dowiedzieli się w minionym tygodniu we wtorek późnym wieczorem. Mundurowi ustalili, że nieznani wówczas sprawcy zerwali przewód monitoringu, wyłamali roletę antywłamaniową, a następnie przy użyciu ławki wybili szybę w oknie lombardu. Z wnętrza ukradli 8 laptopów i 17 telefonów komórkowych.

Wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na ponad 16 tys. złotych.

Do sprawy włączyli się kryminalni, którzy wspólnie ze śledczymi z Władysławowa ustalili tożsamość podejrzanych – to mieszkańcy gminy Puck. Pierwszy wpadł 34-latek. Policjanci zatrzymali go następnego dnia po włamaniu w miejscu zamieszkania. Krótko po nim wpadli dwaj pozostali: 32 – latek oraz 29-latek, którego policjanci nakryli kiedy przygotowywał skradzione przedmioty do wywiezienia. Mundurowi znaleźli laptopy i komórki w samochodzie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradzione przedmioty oraz dodatkowo jeszcze dwa laptopy. Już wiadomo, że jeden z nich pochodzi z innego włamania na terenie gminy. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem.

W miniony piątek sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 32 i 34 latka tymczasowy areszt na najbliższe trzy miesiące.

29-latek będzie odpowiadał z wolnej stopy, wobec niego prokuratura zastosowała policyjny dozór. Teraz śledczy sprawdzają, czy podejrzani mają na swoim koncie inne podobne przestępstwa.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz