Monodram „Uśmiech Dostojewskiego” w słupskim teatrze

09 grudnia 2013r. | Drukuj

13 grudnia o godz. 19.00 Teatr Rondo zaprezentuje kolejny znakomity monodram, wyreżyserowany przez Stanisława Miedziewskiego. W przedstawieniu „Uśmiech Dostojewskiego” zobaczymy Grzegorza Szlangę, który w brawurowej kreacji aktorskiej wcieli się w postać Humberta ze słynnej „Lolity” Vladimira Nabokova.

mat. prasowy

mat. prasowy

Powiedzieć o materiale powieściowym, który posłużył do stworzenia przedstawienia, że jest skandalizującym a nawet skandalicznym to właściwie truizm. Jednak przedstawienie „Uśmiech Dostojewskiego” to nie zbiór gotowych szablonów i kulturowych klisz. To zimna, przerażająco wręcz prawdziwa analiza przewrotnej gry władzy, siły i pożądania. Wszystko to „podane jest” na gorąco. W lepkiej, gęstej atmosferze kłamstw, fałszu i ukrytej, nabrzmiałej seksualności.

Grzegorz Szlanga z wyjątkowym talentem, wręcz brawurowo, tworzy postać ze wszech miar odpychającą. Pokazuje nam ciemne i odstręczające wnętrze potwora. Jednak nie znajdziemy w monodramie Miedziewskiego łatwych odpowiedzi, czarno-białych charakterów, prostych identyfikacji i złych czy dobrych zakończeń.

Znajdziemy za to mnóstwo pytań. Zobaczymy, jak wartości, cechy, oceny łatwo stają się swoim przeciwieństwem. Władza stać się może zależnością, siła – uległością, podmiot – przedmiotem…

Przedstawienie zdobyło nagrody

  • Grand Prix na XVI Ogólnopolskim Festiwalu „O Laur Rodu Górków” Szamotuły 2012
  • III nagrodę w finale monodramów 57.OKR w Słupsku 2012
  • Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów w Gorzowie Wielkopolskim 2012

Bilety: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz