Słupscy licealiści chcą zostać policjantami

04 grudnia 2013r. | Drukuj

„Rola rzecznika prasowego w Policji oraz na czym polega współpraca z nowoczesnymi mediami?” – to temat lekcji przeprowadzonej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku przy ul Kołłątaja. Młodzież jak sami o sobie mówią, to przyszli policjanci. Uczą się w zupełnie nietypowej klasie o profilu „bezpieczeństwo narodowe”.

KMP Słupsk

KMP Słupsk

Spotkanie z Rzecznikiem Prasowym Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku, zainaugurowało serię lekcji dotyczących współpracy z mediami przedstawicieli różnych instytucji publicznych w Słupsku. Młodzież z liceum, jak sama o sobie mówi, to przyszli policjanci. Szkoła mieści się przy ulicy Kołłątaja w Słupsku i jest drugą o takim profilu w tym mieście. Uczniowie na co dzień oprócz przedmiotów typowych jak język polski, matematyka czy historia, mają zajęcia z przedmiotów dotyczących „bezpieczeństwa narodowego” ukazanego min przez pryzmat pracy i struktury służb mundurowych w tym Policji.

W trakcie wykładu, uczniowie zadawali rzecznikowi pytania związane z codziennym wykonywaniem jego pracy i interesowali się sferą medialną w naszym kraju. Podczas prezentacji multimedialnej, rzecznik przedstawił im najważniejsze akty prawne regulujące jego zadania, wskazując przy tym przepisy Ustawy Prawo Prasowe.

W związku z dużym zainteresowaniem licealistów na tego typu zajęcia dydaktyczne, już zaplanowano na przyszły semestr kolejne spotkania z policjantami różnych pionów Komendy Miejskiej w Słupsku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze