Słupscy licealiści chcą zostać policjantami

04 grudnia 2013r. | Drukuj

„Rola rzecznika prasowego w Policji oraz na czym polega współpraca z nowoczesnymi mediami?” – to temat lekcji przeprowadzonej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku przy ul Kołłątaja. Młodzież jak sami o sobie mówią, to przyszli policjanci. Uczą się w zupełnie nietypowej klasie o profilu „bezpieczeństwo narodowe”.

KMP Słupsk

KMP Słupsk

Spotkanie z Rzecznikiem Prasowym Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku, zainaugurowało serię lekcji dotyczących współpracy z mediami przedstawicieli różnych instytucji publicznych w Słupsku. Młodzież z liceum, jak sama o sobie mówi, to przyszli policjanci. Szkoła mieści się przy ulicy Kołłątaja w Słupsku i jest drugą o takim profilu w tym mieście. Uczniowie na co dzień oprócz przedmiotów typowych jak język polski, matematyka czy historia, mają zajęcia z przedmiotów dotyczących „bezpieczeństwa narodowego” ukazanego min przez pryzmat pracy i struktury służb mundurowych w tym Policji.

W trakcie wykładu, uczniowie zadawali rzecznikowi pytania związane z codziennym wykonywaniem jego pracy i interesowali się sferą medialną w naszym kraju. Podczas prezentacji multimedialnej, rzecznik przedstawił im najważniejsze akty prawne regulujące jego zadania, wskazując przy tym przepisy Ustawy Prawo Prasowe.

W związku z dużym zainteresowaniem licealistów na tego typu zajęcia dydaktyczne, już zaplanowano na przyszły semestr kolejne spotkania z policjantami różnych pionów Komendy Miejskiej w Słupsku.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz