Przywłaszczył maszynę wartą pół miliona złotych

26 listopada 2013r. | Drukuj

Wejherowscy policjanci odzyskali maszynę wartą prawie pół miliona złotych. Przywłaszczone mienie przez sprawcę, zostało zwrócone prawowitemu właścicielowi. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna zajmujący wysokie stanowisko w firmie, która zakończyła swoją działalność, nadużył uprawnień i sprzedał maszynę do pakowania próżniowego – którą dzierżawiła firma. Sprzęt został odzyskany przez mundurowych i przekazany prawowitemu właścicielowi. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

W piątek funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie odzyskali przywłaszczoną maszynę służącą do pakowania próżniowego owoców morza, wartą ponad 450 tys. zł. Z ustaleń policjantów wynika, że 53-latek zajmując wysokie stanowisko w firmie, która jakiś czas temu zakończyła swoją działalność, nadużył uprawnień i sprzedał maszynę służącą do pakowania próżniowego owoców morza, nie mając do tego prawa. Policjanci ustalili, firmę, która kupiła tę maszynę do pakowania w zmodyfikowanej atmosferze i ją zabezpieczyli. Sprzęt został zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Za przywłaszczenie mienia ruchomego o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz