„Ślad” – premiera monodramu w Rondzie

26 listopada 2013r. | Drukuj

W piątek 29 listopada o godz. 19.00 zapraszamy do Teatru Rondo na premierę monodramu „Ślad”. Scenariusz przedstawienia oparty został na wierszach Osipa Mandelsztama, fragmentach „Niewoli” i 'Wędrownego sztukmistrza” Cypriana Kamila Norwida, „Kuranatch” Leszka Aleksandra Moczulskiego oraz fragmentach „Nadziei w beznadziei” Nadieżdy Mandelsztam.

mat. prasowy

mat. prasowy

Wykonanie

  • Piotr Kuba Nowotny
  • Reżyseria: Stanisław Miedziewski
  • Głos Nadieżdy Mandelsztam: Irena Jun
  • Pieśń „Magadan” śpiewa Andrzej Ciborski

„Ślad” to bez wątpienia spektakl poetycki w formie i w treści. Jednak nie liryczny i rytmiczny a tragiczny i nerwowy. Zarazem niezwykle, „przenikliwie” wręcz mądry. Smutną mądrością, której może nauczyć tylko życie.

Poeta-aktor spowiada się przed widzami. Spowiada się z własnego talentu, z wartości poezji, z powagi i wagi własnej sztuki. Każde jego słowo może być tym ostatnim. Gnębiony przez ludzką niepamięć, historię,władzę… Poetyckie wersy wielu autorów to także wiele losów lecz wszystkie związane w jeden dramat. Tragedię twórcy, którego poezja pozostanie lecz jemu nie wolno pozostać. Pomiędzy odrzuceniem, skazaniem, świadomością potęgi poezji, jej ocalaniem, pomiędzy wersami, pomiędzy aktorem i widzami rozgrywa się ten dramat.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz