Dzieci z Cewic będą lepiej widoczne na drodze

25 listopada 2013r. | Drukuj

Ponad 100 kompletów oświetlenia rowerowego rozdali policjanci z Lęborka, dzieciom z Cewic. Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Św. Krzysztofa z Wrocławia młodzi rowerzyści będę lepiej widoczni i bardziej bezpieczni na drodze. To już kolejna akcja lęborskiej policji skierowana do niechronionych użytkowników ruchu, podczas której policjanci rozdawali oświetlenie oraz elementy odblaskowe.

[youtube_sc url=http://youtu.be/u5ND5NiVepQ]

W porozumieniu z dyrekcją Zespołu Szkół w Cewicach, policjanci z Lęborka zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży, przeprowadzili pogadankę z uczniami klas IV, V, VI na temat bezpieczeństwa na drodze. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, o tym, że należy wyposażyć się w elementy odblaskowe oraz jak powinien być prawidłowo wyposażony rower.

Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Św. Krzysztofa z Wrocławia niosącej pomoc dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, możliwe było obdarowanie uczestników spotkania LED-owym oświetleniem rowerowym. W czasie pogadanki policjanci rozdali ponad 100 takich kompletów i wytłumaczyli jak ważne jest dla bezpieczeństwa posiadanie dobrze oświetlonego roweru. Przekazane dzieciom oświetlenie może również służyć poza sezonem rowerowym, gdyż lampki można w łatwy sposób demontować i używać lampki przedniej jako latarki, a tylną lampkę przymocować do plecaka czy odzieży w trakcie drogi do lub ze szkoły. Dzieci biorące udział w spotkaniu z policjantami były bardzo zadowolone z podarunków przekazanych przez Fundację Św. Krzysztofa z Wrocławia.

Przeprowadzona w Cewicach akcja lęborskiej policji jest już kolejną tego typu akcją skierowaną do niechronionych użytkowników dróg w tym w szczególności do dzieci. W tym roku policjanci wyposażali już blisko pół tysiąca rowerzystów i pieszych w oświetlenie oraz kamizelki odblaskowe.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz