Szósta Debata Młodych w Gdyni

20 listopada 2013r. | Drukuj

Fundacja Pomeranian Students' Coalition zaprasza licealistów, studentów, absolwentów uczelni wyższych, działaczy społecznych oraz mieszkańców Gdyni do wzięcia udziału w VI Gdyńskiej Debacie Młodych – Media a kształtowanie rzeczywistość.

fot. gdm.fundacjapsc.pl

fot. gdm.fundacjapsc.pl

Debata odbędzie się 20 listopada, między 13.00 a 15.00 w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (al. Zwycięstwa 96/98) w Gdyni. Patronat nad debatą objął Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Podczas szóstego spotkania z ekspertami uczestnicy debaty zastanawiać się będą nad fenomenem środków masowego przekazu, budową społeczeństwa informacyjnego i czynników, które na nie oddziałują. Udział w debacie jest bezpłatny. Projekt Gdyńskich Debat Młodych finansowany jest ze środków Miasta Gdyni.

Debata ma przynieść odpowiedź na pytanie czy fakty różnią się od faktów prasowych, a także w jakim stopniu wpływają na nas tzw. aranżacje medialne. W tym kontekście niezwykle istotne stanie się pytanie o etykę i warsztat dziennikarski.

Uczestnicy omówią  rolę dzisiejszych mass mediów – czy ich zadaniem jest relacjonowanie i wzbudzanie refleksji czy może poprzez przekaz kształtowanie i wpływanie na otaczający nas świat? Czy środki masowego przekazu są lub były obiektywne i czy w ogóle mogą takie być?

Debata odbędzie się w formie moderowanej dyskusji. Pierwsza część zakłada dyskusję zaproszonych gości, której przysłuchiwać będzie się publiczność. W drugiej zaproszeni goście będą odpowiadać na pytania i ustosunkowywać się do poglądów wypowiadanych przez uczestników. Do debaty w charakterze ekspertów zaproszono dziennikarzy i osoby związane ze środowiskiem medialnym.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz