Lęborscy siatkarze drudzy na trunieju w Wałczu

19 listopada 2013r. | Drukuj

Po raz drugi SPS Lębork brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców w kategorii „3”, który odbył się w dniach 16-17 listopada w Wałczu.

fot. SPS Lębork

fot. SPS Lębork

W ciągu 2 dni każdy zespół rozegrał 22 spotkania, których łącznie odbyło się 400. Mecze rozgrywane były w trzech grupach eliminacyjnych po 12 zespołów, a następnie cztery najlepsze składy z każdej grupy awansowały do grupy finałowej, a dalsze zostały proporcjonalnie rozdzielone na grup, w których drużyny grały o miejsca 13-24 i 25-36.

– Po zaciętej rywalizacji nasz pierwszy zespół wywalczył srebrny medal, przegrywając w całym turnieju tylko dwa spotkania. Drugi zespół składający się głównie z zawodników młodszych uplasował się na 30 miejscu, ale zebrał bardzo cenne doświadczenie, które będzie procentować w przyszłości – mówi Marcin Dawidowski z SPS Lębork.

W turnieju wystartowało 36 zespołów – łącznie 130 zawodników reprezentujących Mazowsze, Podlasie, Pomorze, Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską i Pomorze Zachodnie. Powiat lęborski reprezentował także , klub UKS „Libero” Łebień. Chłopcy z Łebienia wywalczyli ostatecznie 23 miejsce.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz