Premier przyjął dymisję Sławomira Nowaka

15 listopada 2013r. | Drukuj

Sławomir Nowak, minister transportu, podał się dziś do dymisji. O decyzji polityka Platformy Obywatelskiej poinformował premier Donald Tusk. Dodał, że „rezygnację przyjmuje z żalem”. Sprawa ma związek z wnioskiem prokuratury o uchylenie Nowakowi immunitetu.

slawomir-nowak

fot. Platforma RP

– Tę dymisję przyjmuję z żalem, ponieważ bardzo wysoko oceniam pracę ministra Nowaka. Minister zachował się honorowo i z klasą, ponieważ zna zasady i reguły, jakie przyjęliśmy rozpoczynając współpracę – zaznaczył premier.

Szef rządu wyraził nadzieję, że cała sprawa zostanie możliwie szybko wyjaśniona. – Mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy. Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu – powiedział Donald Tusk. Premier poinformował, że do czasu nominacji nowego ministra, pełniącym obowiązki będzie  sekretarz stanu Zbigniew Rynasiewicz.

Dymisja ministra Nowaka byłą konsekwencją wniosku o uchylenie mu immunitetu, który Prokuratura Okręgowa w Warszawie przygotowała w związku z zarzutami o złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych. Chodzi o sprawę niewpisania do oświadczeń zegarka wartego około 17 tysięcy złotych.


Opublikowano w: PolecanePublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze